اعتماد 24 ساعته Businext سرویس دهنده!

سرامیک های پرسلان

سرامیک های پرسلان

سرامیک های پرسلان

سرامیک های پرسلان یکی از انواع کاشی ها با مقاومتی بالاتر نسبت به سایر کاشی ها هستند که در ابعادهای مختلف و بزرگ ساخته می شود . سرامیک پرسلان متراکم ،غیر قابل نفوذ و دارای دانه های ریز و صاف است . این سرامیک از خاک رس سفید به صورت تحت فشار ساخته می شود و چگال تر است که باعث محکم تر شدن پرسلان نسبت به سایر کاشی و سرامیک ها می شود.به همین دلیل  نیز قیمت بالاتری نسبت به کاشی های لعابی دارد.

مزایای سرامیک پرسلان

از مزایای  سرامیک پرسلان می توان به موارد زیر اشاره کرد:سرامیک های پرسلان

 1. غیر قابل نفوذ بودن در برابر آب
 2. دارای مقاومت شیمیایی بالا
 3.  خاصیت ضد لکه بودن سرامیک
 4. مقاومت بالا در برابر سایش
 5. دارای سطحی سخت و ضد خش
 6. دارای تنوع بالا در طراحی ابعاد
 7. مقاوم در برابر آتش سوزی و حریق

معایب سرامیک پرسلان

 • نیازمندی به نیروی متخصص برای نصب پرسلان
 • دارای وزن بالا و ایجاد مشکل در نصب
 • دارای هزینه ای بالاتر نسبت به دیگر سرامیک هاست

کاربردها

سرامیک پرسلان مناسب برای نمای بیرونی می باشد به دلیل نفوذ بسیار کم آب در این نوع سرامیک و دوام بالا در برابر شرایط جوی ، به عنوان کفپوش و دیوارپوش های فضای داخلی و پوشش نهایی پله قابل استفاده خواهد بود . به علت داشتن دوام و عمر بالا ، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و زیبا بودن  در فضای بیمارستان و آزمایشگاه پر کاربرد خواهد بود . برای فضاهای شلوغ و پر رفت و آمد بسیار پر استفاده می باشد.

انواع سرامیک های پرسلانسرامیک های پرسلان

سرامیک های پرسلان با توجه به ترکیبات مواد معدنی ، نحوه ی پخت و پوشش به دسته های زیر تقسیم می شود

 • پرسلان فول بادی
 • پرسلان دو لایه
 • پرسلان لعابی
 • پرسلان طرح سنگ.
 1. پرسلان فول بادی

سرامیک پرسلان فول بادی دارای بافت متراکم و یکنواخت بوده و از خاک پرسلان که دارای دوام بالا و استحکام زیاد در مقابل ضربه و خش است ، ساخته می شود . پرسلان فول بادی به صورت بدون لعاب استفاده می شود و از نظر قیمت گران تر از دیگر انواع سرامیک پرسلان است .به دلیل قدرت جذب بسیار پایین این نوع پرسلان و مقاومت بالای آن بیشتر در فضاهای مرطوب مانند حمام ، سرویس بهداشتی و آشپزخانه استفاده می گردد .

۲٫     سرامیک پرسلان دو لایه

این سرامیک از دو لایه خاک رس، تشکیل می شود و لایه دوم که بر روی سطح قرار می گیرد خاک رنگی ، استفاده می شود . برای استحکام و پیوستگی بین این دو لایه سرامیک را تحت فشار پرس قرار می دهند و در نهایت در کوره می پزانند.

سرامیک پرسلان ترکیبی بیشتر در کف  استفاده قرار می شود و از نظر هزینه به دلیل مواد تشکیل دهنده ارزان تر نسبت به فول بادی است.

۳٫     سرامیک پرسلان لعاب دار

این نوع سرامیک پرسلان به دلیل داشتن لایه ی لعاب دارای طرح ها و رنگ های متنوع بوده و در برابر لکه و خش مقاومت بسیار خوبی دارد . همچنین از این نوع سرامیک پرسلان در دیوار و کف فضای داخلی ، به علت براق تر بودن نسبت به سرامیک بدون لعاب استفاده می شود .

۴٫     سنگ پرسلان یا سنگ مصنوعی

سنگ پرسلان در حقیقت نوعی از سرامیک پرسلان است که دارای طرح سنگ مرمر است . استحکام زیاد و تنوع در رنگ و طرح سنگ پرسلان باعث شده است که از این سرامیک به جای سنگ استفاده گردد.

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close
Compare