اعتماد 24 ساعته Businext سرویس دهنده!

انواع سنگفرش

انواع سنگفرش

انواع سنگفرش

از کنار هم قرار گرفتن سنگ ها به طور منظم و نامنظم در مسیر راه ها سنگفرش بوجود می آید. از زمان های گذشته از سنگفرش بعنوان پوشش سختی برای سطح خیابان ها استفاده می شده است . سنگفرش و خیابان های سنگفرش شده ، بخش های بسیار دوست داشتتنی و نمادین زندگی به ویزه در کشورهلیی مثل بریتانیا هستند که به مرور زمان در تمام کشور ها از جمله ایتالیا ، روسیه و ترکیه مورد استفاده قرار گرفته است.انواع سنگفرش

یک نوع سنگفرش به نام سنگ فرش کوبیک سمبل سختی، مقاومت و دوام است و به رنگ های سفید ، خاکستری ، سبز ، مشکی ، قرمز و … دیده می شود . سنگفرش گرانیتی نسبت به سنگ های آهکی سخت تر اما یکنواخت تر است.

انواع سنگ های مورد استفاده در سنگفرش :

  1. گرانیت
  2. تراورتن

سنگ گرانیت

سنگ خارا یا گرانیت گونه ای سنگ آذرین درونی و یکی از محکم ترین و سخت ترین سنگ ها می باشد که استفاده زیادی به عنوان سنگفرش دارد.

گرانیت در برابر نفوذ آب و ضربه مقاوم است.

استفاده ترکیبی از گرانیت صیقلی و فلیم شده در ساختمان به علت تضاد ، زیبایی شگفت انگیزی را پدید می آورد.

سنگ گرانیت به علت هزینه ی سنگین استخراج ، برش و صیقل، نسبتاٌ گران است ولی می تواند یک عمر به شما سرویس دهی کند .انواع سنگفرش

سنگ تراورتن

نوعی سنگ آهک متخلخل که از دسته سنگ های تزئینی به شمار می رود . این سنگ به جا مانده از رسوبات آب های معدنی غارها یا چشمه های آب گرم یا از رسوب کف دریاها می باشد که به صورت پهنه های نسبتآ وسیع دیده می شود.

تراورتن در ظاهر دارای رنگ های متنوع و بافتی نواری شکل است . که در اثر حضور ترکیبات آهن و کلسیم و دیگر نا خالصی ها ایجاد شده است . این سنگ در رنگ های زرد ، قهوه ای ، قرمز ، لیمویی ، خاکستری ، سیاه و سفید قابل تولید است.

عیب بزرگ سنگ های تراورتن عدم یکدستی رنگ و طرح آن می باشد و عیب دیگر آن سست و گلی بودن آن است.

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close
Compare