اعتماد 24 ساعته Businext سرویس دهنده!

کاشی های لعاب دار

کاشی های لعاب دار

کاشی های لعاب دار

سرامیک و کاشی می تواند با لعاب و پوشش نهایی یا بدون لعاب باشد. در این مقاله کاشی های لعاب دار را مورد بررسی قرار می دهیم.

انواع لعاب سرامیک شامل:

  • مات
  • نیمه شیشه ای
  • کاملا براقکاشی های لعاب دار

در گذشته کاشی و سرامیک های لعاب دار دو بار در کوره پخته می شدند، اول برای پختن و سخت شدن خود کاشی و بار دوم برای سخت شدن لعاب. علاوه بر پخت دو مرحله ای کاشی ، یک فرآیند اتوماتیک برای تقویت پوشش لعاب نیز کاشی های لعاب دارامروزه انجام می گردد . لعاب روی کاشی باعث مقاومت در برابر لکه ها، خط و خراش و نفوذ آب در مقایسه با سرامیک بدون لعاب می شود .

کاشی لعاب دار یکی از انواع قدیمی کاشی بوده که بیشتر برای مقاصد تزئینی به کار می‌رود در ایران صنعتگران از اکسید فلزهایی مانند قلع، مس، کبالت، منیزیم برای لعاب کاری کاشی استفاده می ‌کردند.

ایتالیا یکی از پیشگامان این صنعت است. دلیل لعاب کاری کاشی این است که سطحی درخشنده، صاف، زیبا، ضدآب و ضد مواد شیمیایی داشته باشد. نوعی سرامیک به نام مینیاتوری وجود دارد که در اندازه‌های ۵/۲ در ۵/۲ سانتی‌متر ساخته می‌شوند و دارای رنگ‌بندی متنوع و بسیار زیبا هستند که نصب آنها بسیار آسان است و در هر مکانی قابل استفاده‌اند اما مهم‌ترین کاربردشان در استخر و سونا و محیط‌های بهداشتی است.امروزه اغلب شرکت‌های سازنده کاشی و سرامیک از روش‌های پرس خاک استفاده می‌کنند و مخلوط مواد کاشی را پرس می‌کنند. سپس لعاب زده و در کوره پخت می‌شود، این روش تهیه مدرن کاشی و سرامیک است.

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close
Compare